Hakkımızda

 

1912 yılında Japonya’da kurulan Ebara Corporation; faaliyetlerine ilk olarak pompa imalatı ile başlamış, ilerleyen zamanlar da üretim yelpazesine soğutma ekipmanlarını, turbo kompresörleri ve yüksek teknolojik ürünleri de eklemiştir. Yüzyılı aşkındır tüm dünyaya fayda sağlayan Ebara büyümeye devam ederek günümüze kadar gelmiştir. 1929' da Asya'daki ilk santrifüj chilleri ürettiğinden beri, soğutma ve iklimlendirme ürünlerinin üretim teknolojisinde yeniliklerin öncüsü olmuştur.

Ebara 1962 yılında Asya’daki ilk absorbsiyonlu chilleri üretmekle birlikte absorbsiyonlu chiller teknolojisinin geliştirilmesine de öncülük etmektedir.

Şuanda, akışkanlar mekaniği, çevre mühendisliği ve hassas elektronik endüstrisinin üç ana alanında dünya lideri bir yüksek teknoloji şirketi haline gelmiştir. Dünyanın ilk 500 makine imalatçısı şirketi arasındadır. Ebara, Birleşmiş Milletler Üniversitesi'nin (Tokyo) "sıfır emisyon teorisinin’’ aktif bir savunucusu ve uygulayıcısı olarak dünyada ön saflarda yer almaktadır.

Isıtma ve soğutma ekipmanlarının üretimini gerçekleştiren Ebara, küresel ürün teknolojisi, üretim, kalite güvencesi, servis ve yönetim anlamında bir dünya markasıdır. Ebara, 1000'den fazla teknik patente sahip Ar-Ge’yi üretim deneyimine entegre ederek, Absorbsiyonlu, Santrifüj, Vidalı Chillerler, Açık ve Kapalı Soğutma Kuleleri, Büyük Santrifüj Fan, Fancoil, AHU gibi iklimlendirme ekipmanlarını da üretmektedir. Ebara HVAC sektöründe sürekli olarak yeni ürünler geliştirirken aynı zamanda endüstride anahtar teslimi mekanik ve elektrikli ekipman montaj mühendisliğinde birinci sınıf yeterlilik sağlamada liderlik yapmaktadır.

Ebara HVAC’ da 4.000 'den fazla seriyi 200.000 metre karelik bir toplam alanda üretmektedir. Ebara absorbsiyonlu chiller üretimini genişletmeye devam ederken, komple soğutma ısıtma ürünleri ve sistem entegrasyon yeteneklerinin kapsamlı avantajlarından yararlanarak endüstriyel enerji tasarrufu alanında atılımlar yapmaktadır.

Dünyadaki en büyük absorbsiyonlu ısı pompasıyla birlikte tek etkiliye nazaran iki kat daha verimli olan çift etkili absorbsiyonlu chilleri geliştirmiştir. Isı pompaları ve düşük sıcaklıklı sıcak sulu absorbsiyonlu chiller gibi yenilikçi ürünler, endüstriyel enerji tasarrufu ve ısı geri kazanım için enerji santralleri, kimya endüstrisi, petrokimya endüstrisi, rafineriler, gıda, ilaç, tekstil, otomotiv, termoelektrik vb. sektörlerinde büyük bir pazar yaratmıştır. Ebara ısıtma ve soğutma ekipmanları üretiminde AHRI, CTI ve ASME gibi uluslararası sertifikalar almış ve çok sayıda endüstriyel standardının hazırlanmasını organize etmede bir yüksek teknoloji kuruluşu olarak kabul edilmiştir.

Sump Pompa Teknolojisi ve Pazarlama San.Tic. A.Ş. 1997 yılından beri Ebara Corporation Türkiye distribütörlüğünü üstlenmiş, bu görevi büyüyen ve gelişen kadrosuyla başarıyla sürdürmektedir.